fbpx

SOPOT – CHWILA ZAPOMNIENIA

Sopot to najbardziej ekskluzywny kurort w Polsce. Położone pomiędzy brzegiem morza i pokrytymi gęstym lasem wzgórzami morenowymi miasto to niezwykłe miejsce, które na zawsze zapada w sercach tych, którzy spędzą tu choć jeden dzień.

Niezwykłe położenie i charakter miasta docenił J.J. Haffner,  lekarz wojsk napoleońskich, który rozpoczął tu działalność uzdrowiskową. Za sprawą następnych pokoleń Sopot przerodził się w znany na świecie kurort, a 19 lutego 1999 roku uzyskał oficjalnie status uzdrowiska. Dzisiaj, pomimo znacznego rozwoju cywilizacyjnego, walory przyrodnicze Sopotu są wciąż imponujące. Cztery kilometry czystych plaż, bezpośrednie sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz tereny zielone zajmujące 60% powierzchni miasta, czynią to miasto  niezwykle atrakcyjnym. Niepowtarzalny charakter nadają mu secesyjne kamieniczki, wille ukryte wśród wiekowych drzew, zabytkowe parki i piękne, zadbane ogrody.Polska na zdrowie Sopot

UZDROWISKO SOPOT – HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ

Już w XIX wieku do Sopotu ściągali kuracjusze, chcący podreperować zdrowie dzięki leczniczym kąpielom. Z biegiem czasu ofertę sopockich łaźni poszerzano o masaże i suche kąpiele, a także naświetlania. Status międzynarodowego kurortu Sopot zyskał w dwudziestoleciu międzywojennym. Na zabiegi nad polskie morze przyjeżdżano z całej Europy, a wizyta w Sopocie była nie tylko zbawienna dla zdrowia, lecz także w wielu kręgach obowiązkowa ze względów towarzyskich.Obecnie zamieszkały przez niespełna 40 tysięcy osób Sopot każdego roku odwiedza ponad dwa miliony turystów i wczasowiczów. Funkcjonuje tu kilkanaście wysokiej klasy ośrodków SPA. Oferowany przez nie wachlarz usług zaskakuje bogactwem i różnorodnością. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy egzotycznych masaży, jak i bardziej tradycyjnych zabiegów.Polska na zdrowie Sopot plaza

reklama

UZDROWISKO SOPOT – ZDROWIE I URODA

Naturalne bogactwa Sopotu to przede wszystkim nadmorski klimat, tereny zielone stanowiące 60% powierzchni miasta oraz źródła leczniczych wód mineralnych. Na najdalej wysuniętych w morze fragmentach sopockiego molo stężenie jodu jest nawet dwukrotnie większe niż na lądzie. W Parku Południowym na spacerowiczów czekają fontanny w kształcie grzybków. Wypływająca z nich solanka wykorzystywana jest do inhalacji przy przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych. Rozcieńczonej solanki można spróbować w Pijalni Wody Solankowej, znajdującej się na III piętrze Domu Zdrojowego. Jest to 4,4% solanka bromkowo-jodkowa, bogata w magnez i potas, wydobywana z głębokości 800 m. Wykorzystuje się ją również do kąpieli w basenie rehabilitacyjnym oraz inhalacji. Sopockie sanatoria, położone zarówno w strefie nadmorskiej, jak i w pobliżu terenów leśnych, oferują bogaty program zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej.Polska na zdrowie Sopot koncert

UZDROWISKO SOPOT – ATRAKCJE I RELAKS

W Sopocie są doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku dla osób w każdym wieku. Ścieżki rowerowe i spacerowe położone w pasie nadmorskim oraz na zalesionych wzgórzach, hipodrom i ośrodki żeglarskie umożliwiają aktywną turystykę. Piękne szerokie plaże stwarzają doskonałe warunki do kąpieli słonecznych i morskich, a 150 metrowa różnica poziomów jest wykorzystywana do tlenoterapii. Najdłuższe w Europie drewniane molo to miejsce rekreacyjnych i zdrowotnych spacerów.Oferta Sopotu znacznie wykracza poza typowe usługi uzdrowiskowe, pozwalając na łączenie różnych form odpoczynku i leczenia. Bardzo dobrze rozwinięta baza sportowo-rekreacyjna i kulturalna, w połączeniu z bazą sanatoryjną, jest gwarancją atrakcyjnego urlopu bez względu na porę roku i pogodę. Hale sportowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego i sportowego, obiekty żeglarskie, Hipodrom, baseny, korty tenisowe, wyciąg narciarski z widokiem na morze, lodowisko na Molo – wszystko to czeka na sopockich turystów.
W Sopocie nie będą się też nudzić miłośnicy sztuki, którzy mają do wyboru spektakle teatralne oraz liczne wydarzenia kulturalne w nowo otwartej Operze Leśnej, liczne imprezy, wystawy i wernisaże w sopockich galeriach, w tym w największej w Polsce Północnej Państwowej Galerii Sztuki, prezentującej wystawy najciekawszych kolekcji świata. Niezapomniane wieczory można spędzić w jednym z pubów lub kawiarni – w centrum Sopotu lub przy samej plaży.Polska na zdrowie Sopot zima

UZDROWISKO SOPOT – PROFIL LECZNICZY

choroby reumatologiczne

choroby górnych dróg oddechowych

digestive system diseases

choroby endokrynologiczne


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

SOPOT - ATRAKCJE DLA KAŻDEGO

INNE POLSKIE UZDROWISKA WARTE ODWIEDZENIA:

MIASTO SŁOŃCA - BUSKO-ZDRÓJ

PERŁA PODKARPACKICH UZDROWISK - IWONIC-ZDRÓJ

PERŁA KARKONOSZY - JELENIA GÓRA - CIEPLICE

 

 

 

 

 

Borowina jest jednym z najcenniejszych darów natury. Wykorzystuje się ją do leczenia stanów zapalnych, schorzeń mięśni, kości i stawów, a nawet chorób kobiecych. Dodatkowo, po zabiegach borowinowych skóra jest gładka jak aksamit.
Hotele medical SPA występują w całej Polsce. Ich oferta szczególnie dobrze wpisuje się w działalność i funkcje miejscowości uzdrowiskowych, ale medical SPA nie brakuje też w innych regionach kraju – w górach, nad morzem i na nizinach, w lasach, a nawet w miastach.
Sopotorium Medical Resort pomoże ci kompleksowo zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie. Poczuj na własnej skórze niepowtarzalny klimat cenionego od setek lat uzdrowiska w nowym hotelu i resorcie SPA w Sopocie.
Hotele z basenem nad morzem są najchętniej wybierane przez gości przyjeżdżających na polskie wybrzeże. Ale czy wiemy, które są najlepsze? W których „basen” to w rzeczywistości niewielka sadzawka, a w których pływalnia z prawdziwego zdarzenia z licznymi atrakcjami? Nasz przegląd pomoże ci w wyborze właściwego obiektu.
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor