fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Tropical Islands - Niemcy

W sercu niemieckiej Brandenburgii, na terenie dawnej radzieckiej bazy lotniczej, stoi ogromny hangar dla sterowców przekształcony w tropikalny azyl pełen niezwykłych atrakcji. Prawdziwy raj, nie tylko dla najmłodszych i najbardziej znana rodzinna atrakcja Brandenburgii. Warto tu przyjechać na weekend, krótki urlop lub choćby na jeden dzień – w każdym przypadku zabawa będzie przednia.

Kąpiel w tropikalnym, krystalicznie czystym Morzu Południowym (temperatura wody 28-31,5°C), opalanie na pięknej białej plaży (temperatura powietrza 25-26°C), orzeźwiające napoje pod palmą, spacer w lesie deszczowym pośród świergotu egzotycznych ptaków. Lot balonem nad błękitną Laguną Bali i wpadającymi do niej pięknymi wodospadami. Szalony zjazd z 27-metrowej zjeżdżalni wodnej. Dla dzieci małpi gaj, dla dorosłych masaż tajski. A na obiad kuchnia indyjska, tajska, japońska, niemiecka, międzynarodowa lub typowy fastfood z hamburgerami i frytkami oraz pizzą. Słowem – dla każdego coś miłego. Tego wszystkiego możesz się spodziewać w Tropical Islands. Prawdziwy wakacyjny luz w tropikalnym wydaniu. 

TROPICAL ISLANDS U SĄSIADÓW

Czym właściwie jest Tropical Islands? Aquaparkiem, resortem wypoczynkowym, parkiem rozrywki czy może królestwem magii i iluzji? Bo jak nazwać największy w Europie las tropikalny pośród niemieckich krajobrazów regionu Spreewald? Czym jest błękitna, tropikalna laguna położona 60 km od Berlina lub opalanie się pod dachem gigantycznego hangaru – największej na świecie samonośnej hali świata?Tropical Islands z gory

reklama

TROPICAL ISLANDS - ZJEŻDŻALNIE, PIRACI I MAŁPI GAJ

Tropical Islands reklamuje się jako największy w Europie tropikalny park rozrywki z największym na świecie tropikalnym lasem w zamkniętym pomieszczeniu. Rośnie tu 50 tys. roślin ponad 600 różnych gatunków, a przez las biegnie ścieżka o długości 1 km – wędrując nią można poznać egzotyczne. Folia o powierzchni 20 tys. m2 przykrywająca halę po południowej stronie przepuszcza promieniowanie słoneczne, umożliwiając wegetację roślinom i dojrzewanie owocom – bananom, papajom, karambolom czy chlebowcom. To dzięki tropikalnej roślinności, choć przebywamy w zamkniętym pomieszczeniu, to jednak oddychamy ciepłym, ale czystym powietrzem, a nie klimatyzowaną mieszanką. Ta sama folia przepuszczająca promienie UV pozwala nam na naturalne opalanie na plaży przy Morzu Południowym i specjalnie w tym celu przygotowanym tarasie.tropical islands spa

STREFA SAUN W TROPICAL ISLANDS

A gdy na zewnątrz brakuje słońca, a zależy nam na opaleniźnie z tropikalnej wycieczki, zostają niezawodne solaria.Wyspy Tropikalne podzielone są na trzy strefy: Strefę Tropikalną i Strefę Saun oraz dobudowaną ostatnio strefę zewnętrzną nazwaną Amazonia. Ta pierwsza to wodna kraina składająca się z Morza Południowego, po którym pływa piracki statek, Laguny Bali, licznych zjeżdżalni i krainy dziecięcych zabaw w Klubie Tropino – z wielkim małpim gajem, zamkiem z klocków, basenem z rowerami wodnymi i łódkami „bumper boats” i torem kartingowym. Między nimi rozlokowały się tropikalne wioski z zabudowaniami w stylu tajskim, rodem z wysp Bali, Borneo czy Samoa, w których kryją się liczne kluby i restauracje.

Tytuł Perfect SPA 2016 w Niemczech otrzymał
Tropical Islands / Krausnick

 

Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów. Co powiecie na wyjazd z dziećmi w tropiki, ale bez wielogodzinnego lotu samolotem? Albo na spotkanie oko w oko z lwem, ale bez obawy o swoje życie i zdrowie. Takie atrakcje czekają tuż za naszą zachodnią granicą, w Brandenburgii.
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor