fbpx

Wspomnienie lata

Powrót do miłych, letnich wspomnień jest możliwy bez dalekich podróży. Wystarczy zajrzeć do jednego z krytych parków wodnych.

Pamiętacie jeszcze te wakacyjne chwile, kiedy można było paradować w samym kostiumie i zanurzyć się w orzeźwiającej wodzie? Powrót do miłych, letnich wspomnień jest możliwy i to bez dalekich podróży. Wystarczy zajrzeć do jednego z licznych krytych parków wodnych.

Pierwszym polskim parkiem wodnym był, oddany do użytku w 1993 roku, roku Akwawit w Lesznie, zbudowany z inicjatywy firmy związanej z przemysłem spirytusowym. Przez kolejne 20 lat wiele się zmieniło. Dziś kryte baseny znajdują się w każdej większej miejscowości. Wiele z nich ma dodatkowe atrakcje w postaci jacuzzi, sauny, czy zjeżdżalni. Jednak najwięcej radości, szczególnie w słotne dni, można odnaleźć w parkach wodnych, których mamy już blisko 150. Niektóre z nich powstały nawet przy hotelach SPA. Korzystanie z nich można więc połączyć z miłym noclegiem i zabiegami. Inne, prócz atrakcji wodnych, oferują rozbudowane kompleksy saun, siłownie, restauracje. We wszystkich doświadczyć możemy dobrodziejstw płynących z kąpieli i zabawy w wodzie.

Przedstawiamy 6 największych parków wodnych w Polsce.

Park Wodny w Krakowie
Krakowski Park Wodny ma największą halę basenową w Polsce i drugą pod względem długości (202 m) rurę zjazdową. Jest też jednym z największych krytych aquaparków w Europie. Do dyspozycji gości są trzy baseny o łącznej powierzchni 2000 m2 z niezliczonymi atrakcjami: bicze wodne, hydromasaże, przeciwprądy, rwąca rzeka, tęczowa ścieżka, ścianka wspinaczkowa, strefy do gry w siatkówkę wodną, koszykówkę oraz piłkę wodną, wydzielone tory do pływania, 8 jacuzzi z wodą solankową oraz nowoczesny zespół saun. Nowością jest basen z falą. Dla najmłodszych – brodzik ze Statkiem Pirackim i Magicznym Wulkanem oraz chlapiące wodą Ptak Cudak i Aqua-Dino. Ponadto na amatorów wodnych szaleństw czeka aż 10 zjeżdżalni o łącznej długości 800 m (w tym trzy minizjeżdżalnie dla dzieci).

Wrocławski Park Wodny
Wrocławski kompleks podzielony jest na kilka stref. Strefa rekreacyjna to wymarzone miejsce dla miłośników zjeżdżalni – jest ich aż 7 (z czego trzy mają 100 m i więcej, a najdłuższa – 186) . W obrębie basenów wydzielono strefę dziecięcą z basenem, brodzikiem i okrętem pirackim. Strefa sportowa, z basenem o długości 25 m i dużą widownią, oddzielona jest od części rekreacyjnej, ale można wykupić bilet pozwalający na wejście do obu tych stref. Błogiemu relaksowi i regeneracji warto się poddać w strefie wellness (oferującej liczne zabiegi upiększające), a także w Saunarium, gdzie znajdują się łaźnie rzymska, fińska i kamienna, biosauna, basen do hydroterapii oraz basen z wodą morską i hydromasażem. Tutejszy klub fitness wyróżnia się unikalną „siłownią” dla dzieci.

Aquapark w Zielonej Górze
W 2010 roku w Zielonej Górze otwarto Aquapark, który razem z nową Halą Sportową wchodzi w skład Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Hala basenowa ma 3780 m2, z czego ponad 1800 m zajmują baseny. Jest tu najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce – 210 m, oprócz tego basen sportowy (25 m), basen do nauki pływania, hydromasaże, balon wodny, kula wywołująca sztuczne fale, dzika rzeka, 90-cio metrowa zjeżdżalnia „Czarna dziura”, z efektami dźwiękowymi i świetlnymi, ścianka wspinaczkowa oraz brodzik z małą zjeżdżalnią, a także sauna i jacuzzi z solankami.

Park Wodny Tarnowskie Góry
W Tarnowskich Górach skrót SPA tłumaczy się jako „Sport, Przyjaźń, Ambicja” – hasło doskonale pasujące do największego kompleksu rekreacyjno-kąpieliskowego na Śląsku. Obiekt zajmuje 9000 m2, łączna powierzchnia lustra wody to 1159 m2. Można tu nie tylko świetnie się bawić i aktywnie spędzić czas, ale także zadbać o wygląd i zdrowie. W strefie basenowej znajdują się baseny: sportowy, do nauki pływania, z falą morską oraz zewnętrzny ze stałą temperaturą 28-30 stopni, a także jacuzzi, solanka oraz brodziki dla dzieci i trzy zjeżdżalnie, w tym jedna z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Dla chętnych jest też strefa saun, która oferuje m.in.: pakiety Wellness[&]SPA obejmujące: pobyt w basenie, siłowni i saunach, masaż ciała, seans w jaskini solnej, opiekę specjalisty i lunch w restauracji Dromader.

Aquapark Sopot
Aquapark przeznaczony jest dla gości w każdym wieku i o różnych upodobaniach. Czekają tu baseny rekreacyjne, 5 whirpooli z masażem perełkowym lub wodno-powietrznym, hydromasaże (w tym parasole i bicze wodne, grota wodna i leżaki masujące), dwie zjeżdżalnie – rury: Familijna i Turbo (kamikadze!) oraz jedyna w Polsce tak dzika rzeka (długość 71 m, spadek 6 m), imitująca naturalny górski potok. Dla najmłodszych jest oddzielny basen z armatkami wodnymi, gejzerem, zjeżdżalnią dla maluchów i mnóstwem zabawek. Jest też wyjątkowo rozbudowana strefa saun. Świat Sauny ma powierzchnię 1300 m2 (wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich}. Są tu trzy sauny parowe: caldarium, laconium i stem bath oraz suche: nordic, fińska, aromatyczna, biosauna, a także sauna błotna – Serail Bath. Goście Świata Sauny mogą też korzystać z licznych zabiegów na ciało, masaży, pilingów.

Aquapark Fala w Łodzi
Łódzki aquapark składa się ze strefy zewętrznej oraz wewnętrznej. Pod dachem znajdują się cztery baseny: sportowy, z falą (która dochodzi do 1 m wysokości), z dziką rzeką (i dwoma mniejszymi zjeżdżalniami) oraz rekreacyjny, z leżakami do masażu wodnego, biczami wodnymi, wodospadami relaksującymi kark i barki oraz gejzerem. Błogiemu odprężeniu goście poddają się w grocie z wodnymi fotelami do masażu powietrznego i wodnego, a dzikiemu szaleństwu – na dwóch megazjeżdżalniach o długości 146 i 130 m.W Świecie Saun można skorzystać z jednej z pięciu nowoczesnych saun (krystalicznej, fińskiej – wewnętrznej i zewnętrznej, na podczerwień, z chromoterapią), a w nowootwartym Świecie Masaży, Spa [&] Wellness Terra Rossa – zadbać o urodę i skorzystać z kilku nowoczesnych urządzeń do modelowania sylwetki i regeneracji organizmu.

reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor