fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

KOSMICZNA LEWITACJA

Nowy wymiar relaksu w SPA proponuje firma Nova Group, która do swojego portfolio wprowadza ofertę floating, czyli luksusowe Kabiny FloatSpa umożliwiające odpoczynek, regenerację i pełną relaksację w iście kosmicznej atmosferze.

Tekst: Ewa Nickel

„Myślę, że w naszej kulturze potrzebujemy społecznie akceptowanego miejsca, w którym nie musimy odbierać telefonu, nie musimy odpowiadać na pytania naszych dzieci ani dyskutować z nikim o niczym” John C. Lilly 1 – Independent Journal.


Ciągły pośpiech, stres, przepracowanie… Tak się do tego przyzwyczailiśmy, że nawet nie zdajemy sobie sprawy, że często pracujemy za długo, a odpoczywamy za krótko. Nasz organizm dopomina się relaksu i doładowania energii. Regeneracja, zarówno ciała jak i ducha jest niezbędna, abyśmy mogli dobrze funkcjonować. Na rynku pojawiły się zaawansowane rozwiązania, które umożliwiają relaks idealny.


FLOATING - RELAKSUJĄCA GRAWITACJA
Floating to naukowo udowodniona, efektywna metoda odprężenia i relaksacji nazywana terapią R.E.S.T - Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej. Jest to sposób odprężenia zainspirowany samymi początkami ludzkiego życia, którego dane nam było doświadczać już w łonie matki. To naturalna metoda przywracania równowagi organizmowi i prosty sposób relaksacji. Polega na dryfowaniu w zasolonej wodzie, w specjalnie skonstruowanej kabinie. Mimo, że metoda ta była stosowana już 50 lat temu, to obecnie jest to zupełnie inny wymiar odczuwania przyjemności i relaksacji, dzięki nowoczesnej luksusowej kabinie.

Koncepcję zbiornika do floatingu lub inaczej zbiornika izolacyjnego opracował amerykański neurofizjolog John C. Lilly, który w 1954 roku przeprowadził badania dotyczące skutków deprywacji sensorycznej. Aby dowieść swoich teorii zbudował pierwszy zbiornik do floatingu, którego używał do obserwacji powiązań pomiędzy świadomością a mózgiem. Jego wczesne badania skupiały się na wydajności snu człowieka. Lilly starał się odkryć, dlaczego ludzie potrzebują 7-8 godzin snu dziennie i jak to przekłada się na wydajność odpoczynku. Udowodnił on, że mózg odbiera bodźce zewnętrzne także podczas snu. Przez te bodźce proces regeneracji staje się mniej wydajny.

Jego przełomowym odkryciem było udowodnienie, że grawitacja jest najważniejszym źródłem bodźców dla naszego organizmu. Podczas snu nasze ciało jest ułożone w nienaturalnych, wykrzywionych pozycjach właśnie z powodu grawitacji. Łóżko naciska w różnych miejscach, stale napinając mięsnie i stawy, a to z kolei stymuluje nasz mózg. Jedną z głównych przyczyn problemów zdrowotnych jest wpływ pola grawitacyjnego na organizm oraz nasza wyprostowana pozycja. Dolegliwości pleców, bóle nóg, stawów, napięcia w mięśniach mają bezpośredni związek z tymi zjawiskami.

Podstawową korzyścią płynącą z sesji floatingu jest to, że ciało dryfuje w wodzie i nie podlega prawom grawitacji. Przykłady floatingu można znaleźć także w naturze. Morze Martwe znane z wysokiego stężenia soli pozwala na swobodne unoszenie się ciała na powierzchni bez wpływu grawitacji. Nasze mięśnie i stawy oraz mięśnie szkieletowe, mięśnie narządów ruchu zostają całkowicie odciążone i całe ciało ulega całkowitemu odprężeniu. W tych warunkach jednak nie jesteśmy odcięci od wszystkich bodźców zewnętrznych. Natomiast w przypadku kabiny do floatingu możemy zredukować do zera odczuwanie takich bodźców jak: dźwięk, światło czy zapach.

Floating spa Nova Group kabina 1 

SESJA FLOATINGOWA SKŁADA SIĘ Z KILKU FAZ.
Gość udaje się do pomieszczenia, w którym znajduje się kabina floatingowa, zdejmuje ubranie, bierze prysznic i po osuszeniu ciała wchodzi do kabiny, której dno wypełnione jest do wysokości ok. 25-30 cm roztworem siarczanu magnezu (MgSO4). Woda jest gęsta ze względu na 30% stężenie soli. Zapewnia to unoszenie się ciała na jej powierzchni. Stan nieważkości, którego doświadczamy, łagodzi wszystkie napięcia fizyczne występujące w kręgosłupie, ramionach, biodrach i nogach. Także mięśnie pleców się mocno relaksują i pozwalają kręgosłupowi przyjąć naturalną pozycję.

W trakcie licznych badań udowodniono, że podczas floatingu praca fal mózgowych zmienia się i jest podobna do tej, której doświadczamy będąc w stanie pomiędzy snem, a stanem świadomym, w tzw. stanie „Theta”. Z medycznego punktu widzenia stan ten określany jest jako embrionalny. W czasie medytacji mnisi buddyjscy dążą do osiągnięcia właśnie takiego stanu, który pozwala na szczególnie głęboką relaksację zarówno fizyczną, jak mentalną.

Co ważne zaletą godzinnej sesji floatingu jest fakt, że poziom relaksacji porównywalny jest z ok. 4-6 godzinami snu. Badania wykazały, że przyjemne wrażenia podczas sesji są również wynikiem uwalniania się endorfin, które wywołują naturalne poczucie szczęścia. Ośrodkowy układ nerwowy zanurzony jest w ciepłym płynie stanowiącym bufor dla zewnętrznych bodźców i wstrząsów.

Woda, w czasie zabiegu, podgrzewana jest do odpowiednio dobranej temperatury za pomocą mat grzewczych znajdujących się pod warstwą akrylu. Natomiast pomiędzy sesjami, w czasie kiedy woda znajduje się w zbiorniku w pomieszczeniu technicznym, grzałki zapewniają utrzymanie tej temperatury.

Nalewanie wody odbywa się automatycznie. Wszystkie funkcje, dostępne w kabinie, czyli: temperatura wody, odpowiednia muzyka, koloroterapia ustawiane są na panelu dotykowym zintegrowanym z komputerem. Dźwięk przenoszony jest za pomocą podwodnych głośników, dla których woda jest doskonałą membraną. Zarówno odpowiednie oświetlenie jak i muzyka rozpoczynają i kończą każdą sesję.
Podstawowa sesja floatingowa trwa ok. 60 minut z czego 5-8 minut to czas wprowadzenia do zabiegu, 50 minut całkowitej ciemności i ciszy oraz ostatnie 5 minut czasu to czas wybudzenia gościa ze stanu głębokiej relaksacji, za pomocą narastającego dźwięku i światła. Ta metoda relaksacji jest szczególnie polecana:

  • wszystkim osobom szukającym możliwości odprężenia, głębokiego relaksu i regeneracji fizycznej, jak i mentalnej;
  • osobom pracującym w dużym stresie i napięciu;
  • osobom aktywnym i sportowcom dla poprawy wyników, rozluźnienia mięśni i ścięgien oraz relaksacji po stresujących zawodach;
  • osobom dużo podróżującym zarówno samolotem jak i samochodem; 
  • studentom i uczniom, w czasie stresujących sesji egzaminacyjnych;
  • kobietom w ciąży i matkom małych dzieci.

Medycyna sięga również coraz częściej do floatingu jako metody relaksacji wspomagającej procesy leczenia różnych dolegliwości takich jak: depresja, bezsenność, trudności z uczeniem się, czy odpowiednim oddychaniem.

Floating staje się również coraz bardziej popularną metodą relaksacji stosowaną w międzynarodowych koncernach. Pomieszczenia do floatingu budowane są w biurowcach, gdzie zmęczeni pracownicy w przerwie na lunch lub przed ważnymi spotkaniami mogą się zrelaksować i odświeżyć umysł.

Nie zapomnijmy również o zbawiennym oddziaływaniu soli na układ oddechowy człowieka. 60 minutowa sesja dostarcza organizmowi odpowiedniej dawki zdrowego powietrza. Niweluje problemy z zapaleniem strun głosowych, krtani, zatok i oskrzeli.

Floating zalecany jest szczególnie osobom, które chcą poprawić swoją wydajność fizyczną, jak i mentalną. Wpływa dobroczynnie na osoby żyjące w pośpiechu, chcące przezwyciężyć stres życia codziennego oraz doświadczyć innowacyjnych metod relaksacji.


Floating spa Nova Group gabinetKABINA FLOATSPA

Nowoczesne systemy filtracyjne, zastosowane w Kabinie FloatSpa®, pozwalają na wykorzystanie tej samej wody do wielu zabiegów. Szczególnym wyróżnikiem tej kabiny, w porównaniu do innych dostępnych na rynku, jest to, że woda po każdym zabiegu jest wypompowywana i filtrowana przy pomocy 4 systemów filtracyjnych takich jak: UV, aktywny tlen, filtry papierowe oraz piasek kwarcowy. Również przed napełnieniem woda przechodzi ponownie przez cały system filtracyjny. Pomiędzy zabiegami dodatkowo można umyć i zdezynfekować dno kabiny. Dzięki zastosowaniu specjalnej opatentowanej technologii woda w czasie zabiegu nie jest pompowana jak w innych urządzeniach. Dzięki temu w pomieszczeniu panuje idealna cisza. Ważnym czynnikiem zapewniającym szczególną higienę w kabinie jest fakt, że jej wewnętrzna powłoka wykonana jest z antybakteryjnego sanitarnego akrylu. Powłoka ta jest idealnie gładka i łatwo ją utrzymać w czystości.

Luksusowe Kabiny FloatSpa® wprowadza do swojego portfolio firma Nova Group.

www.novagroup.pl


CZYTAJ WIECEJ...

ANDRZEJ CHMIELEWSKI O SPECJALIZACJI W HOTELACH SPA

ANDRZEJ CHMIELEWSKI - NAJLEPSZE LATA PRZED NAMI

5 PEELINGÓW W JEDNYM ZABIEGU

 

 

Rozmowa z Andrzejem Chmielewskim, dyrektorem generalnym Nova Group – firmy, która jest liderem w branży kosmetycznej, SPA i medycyny estetycznej w Polsce.
Jeżeli spojrzymy na branżę hotelową globalnie, to dostrzeżemy, iż trend inwestycji w nowoczesne strefy SPA zyskuje na znaczeniu. Światowym kierunkiem rozwoju jest też specjalizacja hoteli SPA i docieranie do coraz bardziej zdefiniowanych grup gości o wyraźnie sprecyzowanych potrzebach.
Lomi lomi to masaż hawajski, pierwotnie praktykowany w świątyniach przez kahunów, obecnie zaś coraz bardziej popularny w salonach Day Spa na świecie.
Podobno ten masaż odpręża, zmniejsza napięcie mięśniowe, relaksuje?! Czy aby na pewno?
reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor