fbpx

Łazienkowe inspiracje

Jedną z uznanych metod rehabilitacji jest wywołanie uczucia nieważkości podczas swobodnego unoszenia się na wodzie. Dzięki bogactwu rodzajów wanien, dziś już każdy może wywołać je we własnej łazience.

Tekst: Anna Machnowska

Jedną z uznanych metod rehabilitacji służących głębokiej relaksacji jest wywołanie uczucia nieważkości, jakie pojawia się podczas swobodnego unoszenia się na wodzie. Zwolennicy wellness z pewnością znają je z hoteli SPA i basenów termalnych. Dzięki bogactwu rodzajów wanien na rynku, dziś już każdy, kto chciałby w domu zapewnić sobie stan relaksacyjnego unoszenia się na wodzie, może to zrealizować we własnej łazience. Dryfowanie w ciepłej, otulającej wodzie zapewnia spokojny, równomierny oddech i rozluźnia mięśnie. Dzięki temu osiągamy niezwykłe, głębokie odprężenie. Istotnym warunkiem jest tu jednak przyjęcie prawie całkowicie wyprostowanej pozycji ciała. Warto też, dla uzyskania optymalnego efektu unoszenia się na wodzie, wykorzystać specjalną poduszkę podtrzymującą głowę.


Wanna niepowszednia

Retro to styl dla koneserów, wanna Epoca także. Piękna, stylizowana propozycja Disegno Ceramica osadzona została na czterech mosiężnych lwich łapach i w całości wykonana z ceramiki. To materiał niezwykły, jeśli chodzi o urządzenie kąpielowe, lecz niewątpliwie dodający mu stylu i elegancji. Połysk ceramicznego szkliwa, szlachetny chłód powierzchni, a także naturalność materiału, to jego dodatkowe atuty. Wanna oferowana jest w Polsce przez firmę Coram, w dwóch kolorach: białym i czarnym.

Disegno Ceramica, Coram Poland

Dłużej, milej…

Czas odprężenia w łazience kończy się zazwyczaj na rytuale wmasowania mleczka w ciało. Po tym zakładamy na siebie coś komforowego i… koniec. Warto te chwile przedłużyć. Wiele łazienek nie daje jednak, choćby z powodu zbyt małej powierzchni, możliwości stworzenia pokoju kąpielowego. Przykrycia na wannę uzupełniają program nowoczesnej łazienki o funkcje pokoju do odpoczynku i wyciszenia. Model Relax, proponowany przez markę Kaldewei składa się z trzech ręcznie szytych, tapicerowanych elementów wykonanych z wysokiej jakości materiału. Jest to technologia zapożyczona z przemysłu jachtowego. Poszczególne elementy przykrycia dają się łatwo ze sobą łączyć, co pozwala na stworzenie sporej powierzchni do leżenia. Można rozłożyć ją na całą wannę, a za pomocą dodatkowej poduszki zbudować zachęcającą do odpoczynku strefę wyciszenia. Każdy z elementów można też wykorzystać inaczej, na swój własny sposób, np. stworzyć „mostek” zawieszony pomiędzy rantami wanny. Dzięki temu książki, gazety i napoje będą w zasięgu ręki kąpiącej się osoby. Elementy przykrycia na wannę mogą też służyć jako wygodne siedzenie w trakcie pielęgnacji ciała.

Szkło – materiał z estetycznym potencjałem

Naturalne, dekoracyjne, z ogromnym ładunkiem pozytywnej energii warte jest zainteresowania. Szkło lakierowane to estetyczna awangarda wśród materiałów wykończeniowych. Wpływają na to głównie oryginalna estetyka oraz szerokie spektrum zastosowania we wnętrzu. Znacznym atutem szkła lakierowanego, dostępnego w Polsce u dystrybutora marki Saint-Gobain Glass, jest atrakcyjna kolorystyka – produkowane jest w gamie sześciu modnych kolorach, a jego połysk jest bardziej intensywny niż połysk szkła pokrywanego emalią. Szkło lakierowane znajdzie swoje miejsce praktycznie we wszystkich pomieszczeniach domu. W łazience i pokoju kąpielowym sprawdzi się jako okładzina ścian w strefach mokrych, blat pod umywalkę, front szaf i szafek meblowych, a także jako ścianka działowa.

Łazienka Kaldewei RELAX

Estetyka i fantazja w każdym calu

Nowy sposób barwienia oraz sześć nowych kolorów – to zmiany w kolekcji ceramiki sanitarnej Weg. Przygotowana w ten sposób ceramika jest delikatna w wyrazie, a jednocześnie zwraca na siebie uwagę – nowoczesną formą, funkcjonalnością oraz delikatnością ceramicznej bryły. Projektant ceramiki, Paolo Schianchi, pozbywając się nadmiaru nadbudowy stylistycznej, postawił na przeznaczenie produktu. W jego rozumieniu ceramika sanitarna musi być nie tylko wygodna w użytkowaniu, ale też powinna tworzyć uniwersalne, harmonijne tło dla pozostałego wyposażenia łazienki.

Serię uzupełniają deski sedesowe wykonane z duroplastu: klasyczna oraz z systemem wolnego opadania. Uniwersalny charakter serii podkreślają zaproponowane przez producenta wersje – bidet i miska w.c. oferowane są w formie stojącej oraz podwieszanej. Standardowo ceramika Weg dostępna jest w kolorze białym. Za dopłatą producent może ją przygotować w kolorze czarnym, a teraz także w wersji dwukolorowej. W czarnym wydaniu ceramiczne elementy pokryte są kolorem w całości – wewnątrz i na zewnątrz. W wersji dwubarwnej (nowość) kolor nanoszony jest wyłącznie na zewnętrzną części ceramicznego elementu, środek zaś pozostaje biały. Taki sposób dekoracji podkreśla bryłę ceramiki i w delikatny sposób akcentuje jej obecność we wnętrzu. Nowe są także kolory używane do dwubarwnej dekoracji. Są to: avio (błękitny), salvia (zgaszony żółty z domieszką brązu), tortora (ciemny grafit), blu cobalto (głęboki niebieski z domieszką srebra), giallo intenso (zdecydowany żółty), lilla (różowo-fioletowy), negro (czarny). W nowej technologii dekoracji, podobnie jak wtedy, gdy ceramika jest wybarwiana w całości, kolor nanoszony jest na elementy ręcznie, jeszcze przed procesem wypalania. Zapewnia to jego trwałość oraz nadaje ceramice niepowtarzalny charakter. – Kolorowa ceramika to propozycja dla osób, które chcą podkreślić swoją indywidualność i nadać łazience nowoczesny wyraz. Barwny element zawsze zwróci na siebie uwagę w przestrzeni – mówi Mikołaj Michalski, dyrektor handlowy firmy Coram Poland, dystrybutora marki Disegno Ceramica na polskim rynku.
Coram Poland
Łazienkowe perełki

Dlatego że błyszczą i zdobią, są drogie i ekskluzywne. Miłośnikom szlachetnych wykończeń dedykowana jest ceramika Sfera, zdobiona srebrem i złotem. Bidety i sedesy w kształcie kuli do połowy swej wysokości mają kolor biały, a od połowy – w zależności od życzenia klienta – mogą mieć kolor srebrny lub złoty. Oba wykończenia są eleganckie i stylowe, a przy tym bardzo uniwersalne, ponieważ pasują kolorystyką do większości armatury i łazienkowych dodatków dostępnych na rynku. Biało-srebrna wersja ceramiki świetnie będzie wyglądała w łazienkach utrzymanych w stylu nowoczesnym, wersja biało-złota może być kontrapunktem w łazienkach, które swoją estetyką nawiązują do stylu retro.  

reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor