fbpx

Lew kanapowy

Kanapa, jako najbardziej męski mebel świata.

Niezależnie od ilości istniejących anegdot na temat przywiązania panów do ich kanap, jedno jest pewne – sofa, otomana czy kanapa to meble, które naprawdę dają komfort wypoczynku na co dzień. To ważny element troski o codzienny well-being. W dzisiejszym designie nie brak mebli, które charakterem mogą szczególnie odpowiadać mężczyznom.
Tekst: Anna Machnowska

 

 

 

 

Konkret. Brak zbędnych ozdób, akcentów. Prostota, przejrzystość. Zdefiniowany cel i czysta forma. To cechy silnie kojarzone ze światem mężczyzn. Współczesny design nie pomija tej charakterystyki. Ujmuje ją w formach mebli do wypoczynku w domu. Nie pomija jednak i elementów wyposażenia biurowego, przeznacznego do mniej formalnych spotkań, czy pomieszczeń biznesowych o charakterze mającym kojarzyć się z bezpieczeństwem, wyciszeniem, stonowaną elegancją.

fot. BoConceptKomfort na miarę
W marcu 2014 w salonach BoConcept pojawiła się sofa o nazwie Madison stworzona przez Andersa Norgaarda, wybitnego duńskiego projektanta. Jego twórczość wyróżnia umiejętność kreowania komfortowych mebli do relaksu, o wybitnych walorach estetycznych. Sofa Madison jest efektem wieloletnich studiów i badań, dotyczących oczekiwań i wymagań współczesnych użytkowników, które mają wpływ na estetykę, wygląd i funkcję mebli. Została wyposażona w elektryczny system regulujący ustawienia siedziska, zagłówka i podnóżka, dzięki czemu można dostosować ją do indywidualnych preferencji, budowy anatomicznej czy najbardziej pożądanego sposobu odpoczynku. Dzięki jednemu przyciskowi, umieszczonemu po wewnętrznej stronie podłokietnika, można przekształcić klasyczną z wyglądu sofę w komfortowy szezlong, z oparciem na nogi i regulowanym zagłówkiem, idealny na krótką drzemkę, relaks przed telewizorem czy leniwe chwile spędzone na słuchaniu muzyki. Do wyboru mamy 3 różne rozwiązania techniczne sterowania ustawieniami sofy. Mebel jest wyposażony w przewód zasilający lub akumulator litowo-jonowy, co oznacza, że można go postawić także w centralnej części pomieszczenia, a nie tylko pod ścianą. Sofa może być wykończona dowolną tkaniną lub skórą z asortymentu marki. Podobnie jak wszystkie linie sof jest meblem modułowym i może występować w dowolnych kształtach i wielkościach.

fot. Recaimiere.plStylowy relaks
Przed dwoma laty Noe Duchaufour-Lawrance, w czasie wspólnego z Ligne Roset opracowania projektu hotelu w Marakeszu, wpadł na pomysł stworzenia nowego mebla wypoczynkowego. Mimo, że hotel nie doczekał się realizacji, Michel Roset zainteresował się tą orientalną, marokańską wizją projektanta. Rezultatem jest OTTOMAN z ciekawym pikowaniem, w różnych kombinacjach wyboru tkanin i kolorów. Konstrukcyjnie podobna do TOGO – wykonana w całości struktura z pianek poliuretanowych. Typowe dla tego rodzaju mebli okrągłe, niskie i rzeźbiarskie formy w tym przypadku zinterpretowane są inaczej. Dzięki inspiracji wzorniczej i wyrafinowanemu detalowi trafia w sedno kompetencji Ligne Roset. Proponuje prawdziwy komfort i możliwość kombinacji kilku elementów.

 

 

 

 

 


fot. KinnarpsGościnność nie tylko w domu
Zintegrowany z otoczeniem biurowym kącik wypoczynkowy jest trafnym rozwiązaniem, pokazującym zainteresowanie pracownikami i gośćmi. Z wykorzystaniem siedzisk, będących propozycją Kinnarps, można stworzyć komfortową przestrzeń do chwili wytchnienia dla pracowników, czy też wykorzystać je w aranżacji miejsca oczekiwania lub spotkań. Prostota stylu tej propozycji daje duże możliwości aranżacyjne, nie tylko w przestrzeni biznesowej, ale i nadające się do zastosowania w domu.                                                                      

reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor