fbpx

Szkło, materiał z kobiecym pierwiastkiem

Badania mówią, że to kobiety najczęściej decydują o wyborze materiałów wykończeniowych. Ich uwadze nie może więc ujść szkło ornamentowe – materiał z dużym ładunkiem estetycznej energii i bardzo kobiecy w wymowie oraz szkło lakierowane – stylistyczna awangarda wśród materiałów dekoracyjnych.

Tak naprawdę trudno odpowiedzieć na pytanie: dlaczego to kobiety zwykle zajmują się urządzaniem wnętrz? Dlaczego to one wybierają meble, tkaniny, oświetlenie, baterie, a nawet płytki ceramiczne do mieszkań i domów? Może decyduje o tym większy zmysł estetyczny i wrażliwość, a może po prostu mężczyźni dobrowolnie oddają to działanie w gestię kobiet? Bez względu na to, jaka jest poprawna odpowiedź, uwagę obu płci warto zwracać na atrakcyjne materiały wykończeniowe dostępne na rynku, a takim jest niewątpliwie szkło. Naturalne, dekoracyjne, z ogromnym ładunkiem pozytywnej energii warte jest zainteresowania.

images/stare/grudzien 2011/Sciana ze szkla lakierowanego SGG PLANILAQUE EVOLUTION.jpg

Szkło ornamentowe –  na ten rodzaj szkła powinni zwrócić uwagę ci, którzy szukają wyrafinowanej dekoracji. Wzór tłoczony na szkle zmienia zwykłą, przezroczystą taflę w arcydzieło sztuki użytkowej. Szkło ornamentowe może zostać wykorzystane we wnętrzu na różne sposoby, w zależności od potrzeb i inwencji klienta. Najczęstsze użycia to: wypełnienie frontów mebli kuchennych oraz mebli w pokojach dziennych, ścianki działowe, a także drzwi.
Szkła ornamentowe firmy Saint-Gobain Glass powstają w procesie walcowania płynnej masy szklanej pomiędzy dwoma cylindrami, z których jeden pokryty jest wzorem. Precyzyjna operacja uwypukla delikatny rysunek ornamentu i sprawia, że jest on estetycznie perfekcyjny. Do wyboru są dwie serie – SGG MASTERGLASS zawierająca 3 ekskluzywne ornamenty o wysokim stopniu zgeometryzowania oraz linia SGG DECORGLASS, w której znajduje się kilkadziesiąt wzorów o zróżnicowanej stylistyce. Co ważne, część szkieł z tej grupy dostępna jest w wersji kolorowej (szkło barwione w masie – przezierne, lecz w odcieniu żółtym lub brązowym).

Szkło lakierowane to estetyczna awangarda wśród materiałów wykończeniowych. Wpływają na to głównie oryginalna estetyka oraz szerokie spektrum zastosowania we wnętrzu. Szkło SGG PLANILAQUE EVOLUTION firmy Saint-Gobain Glass, jako jedne z nielicznych na rynku, może być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej  wilgotności (kuchnie i łazienki). Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii produkcji, podczas której lakier utrwalony zostaje przez wysoką temperaturę. Dzięki temu kolor jest trwały, a lakier odporny na zadrapania. Atutem szkła lakierowanego firmy Saint-Gobain Glass jest również atrakcyjna kolorystyka –  produkowane jest w gamie 6 modnych kolorów, a jego połysk jest bardziej intensywny niż połysk szkła pokrywanego emalią.

images/stare/grudzien 2011/Sciana w lazience ze szkla lakierowanego SGG PlANILAQUE EVOLUTION.jpg
Szkło lakierowane znajdzie swoje miejsce praktycznie we wszystkich pomieszczeniach domu. W łazience i kuchni sprawdzi się jako okładzina ścian w strefach mokrych, blat pod umywalkę, front szaf meblowych czy ściana działowa, zaś przedpokój czy sypialnię z pewnością ozdobi garderoba z frontem wykonanym ze szkła lakierowanego.

Więcej informacji na temat szkieł dekoracyjnych i lakierowanych marki Saint-Gobain Glass można znaleźć na stronie internetowej: www.saint-gobain-glass.com

 

reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor