fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Uśmiechnięte pośladki

Nie, to wcale nie żart. Tak specjaliści od kształtowania ciała określają jędrne, kształtne, uniesione pośladki. Z kolei te obwisłe, pozbawione formy, określają mianem smutnych. Sprawdź, co możesz zrobić, by być zadowoloną właścicielką uśmiechniętej pupy.

Nie, to wcale nie żart. Tak specjaliści od kształtowania ciała określają jędrne, kształtne, uniesione pośladki. Z kolei te obwisłe, pozbawione formy, określają mianem smutnych. Sprawdź, co możesz zrobić, by być zadowoloną właścicielką uśmiechniętej pupy. Zapoznaj się z zabiegami zapewniającymi ten efekt. Zwłaszcza, jeśli nie chcesz katować się morderczymi treningami i długotrwałą dietą.

Tekst: Patrycja Nowacka

Kriolipoliza – to metoda redukcji tkanki tłuszczowej pod wpływem niskiej temperatury. W czasie zabiegu miejscowo aplikowane jest intensywne zimno o temperaturze nawet do -7 stopni Celsjusza, co powoduje, że zawartość komórek tłuszczowych ulega zamrożeniu. Rośnie objętość zawartości komórek tłuszczowych, w wyniku czego się rozpadają, a krople tłuszczu są uwalnianie do organizmu. Następnie do akcji wkraczają wątroba i nerki, które usuwają tłuszcz z naszego ciała. W wyniku zabiegu kriolipolizy możemy utracić nawet 25% warstwy tłuszczu.
Cena za sesję: ok. 600 zł

Intralipoterapia – bezbolesny zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę preparatu chemicznego (Aqualyx), za pomocą specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Aqualyx powoduje lipolizę, a więc rozpad komórek tłuszczowych. Technika ta jest uważana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.
Cena za sesję: ok. 800 zł

Lipoliza ultradźwiękowa – polega na emisji ultradźwięków o odpowiednio dobranej częstotliwości i mocy. Ultradźwięki powodują uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się zgromadzonego w nich tłuszczu. Tak uwolnione tłuszcze i trójglicerydy transportowane są następnie do wątroby, która traktując je jak inne pochodzące z pożywienia, usuwa je z organizmu. Dla pełnego efektu zaleca się wykonanie co najmniej 4-6 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych.
Cena za sesję: 300 zł

Masaż endodermiczny – połączenie masażu próżniowego z drenażem limfatycznym, powodujący skuteczną redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Podczas masażu elektronicznie sterowane rolki masują skórę ruchem obrotowym wokół własnych osi, a skóra zostaje jednocześnie zassana przez pompę próżniową. Intensywność masażu jest dostosowana do wymagań pacjenta. Zalecana ilość zabiegów to 10-15. Cena za sesję: 100-120 zl plus koszty specjalnego kombinezonu ok. 100 zł. W pakietach cena za zabieg jest niższa.

RF – zabieg polega na podgrzaniu skóry za pomocą fal radiowych (radiofrekwencja), w wyniku czego regeneruje się w naszym organizmie kolagen, odpowiadający za jędrność, gładkości i elastyczność skóry. Cena za sesję: ok. 400 zł


Atrybut kobiecości
Pośladki to atrybut kobiecości, kojarzony z płodnością i powodzeniem u mężczyzn, lecz niestety także główny powód wielu kompleksów. Na szczęście teraz, przy pomocy innowacyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ze wszystkim niedoskonałościami możemy sobie z łatwością poradzić. Zabiegi takie jak kriolipoliza, czy lipoliza ultradźwiękowa są najlepszą alternatywą dla chirurgii plastycznej. Pozwalają osiągnąć zadowalające efekty niemal bezboleśnie i bardzo szybko. Profesjonalnie przeprowadzona sesja zabiegowa zapewnia komfort i poczucie pewności siebie na długie lata.

Wystarczy 15 minut 3 razy w tygodniu!
Ile z nas często rezygnuje z kupna wypatrzonych wcześniej spodni lub upragnionego kostiumu na plażę ?
Powodem zazwyczaj są najczęściej wymawiane przez Panie, w przymierzalniach , słowa:
–„Moja pupa grubo w tym wygląda”
–„Przecież z taką pupą w tym nie wyjdę”.
Czym zatem jest, a raczej co kształtuje ową „pupę”?
To nic innego jak mięśnie. Za jej kształt odpowiadają mięśnie obręczy kończyny dolnej, głównie mięsień pośladkowy większy (najbardziej powierzchowny) oraz średni.
Tak więc nic prostszego, jak poświęcić troszkę czasu aby je wzmocnić, ujędrnić, a tym samym wymodelować i ukształtować nasze pośladki.
Wystarczy ok. 15 minut 3 razy w tygodniu!
Treningów na pośladki jest mnóstwo, lecz często wiążą się one z użyciem sprzętu, który nie wszyscy posiadają. Takie wymówki należy odłożyć na bok, gdyż jest sporo ćwiczeń równie skutecznych, do wykonania których potrzebujemy jedynie chęci. Takimi przykładami są:
1. Unoszenie bioder do góry w leżeniu tyłem, gdzie nogi są ugięte w biodrach oraz stawach kolanowych, a ręce leżą wzdłuż tułowia – 3 serie po 20 powtórzeń;
2. Unoszenie bioder i utrzymanie ich w górze, z pozycji leżenia bokiem, w podporze na przedramieniu (tzw. ćwiczenie „deska” w pozycji bocznej) – po 30 sekund na każdą stronę;
3. Unoszenie przeciwległej ręki i nogi w pozycji klęku podpartego – 3 serie po 15 powtórzeń dla każdego wznosu ręka-noga.

Bardzo ważne jest aby wykonując wyżej wymienione ćwiczenia, skoncentrować się na utrzymaniu napięcia w obrębie pośladków od samego początku ruchu. Pamiętać również należy aby w fazie maksymalnego uniesienia bioder nasze uda, pośladki i tułów tworzyły linię prostą!

Ćwicząc mięśnie odpowiedzialne za kształt naszej pupy, przy okazji angażujemy inne grupy mięśniowe, takie jak choćby brzucha czy nóg...
Osoby posiadające wszelkiego rodzaju odważniki, czy korzystające z usług fitness club'ów, zachęcam do treningu mięśni pośladkowych za pomocą ćwiczeń typu: wymachy odważnikiem kettlebell, martwy ciąg na jednej nodze, głębokie przysiady czy wykroki. Można też skorzystać z innych metod proponowanych przez doświadczonych trenerów. Kształtowanie tych mięśni nie tylko znacznie poprawi nasz wygląd, ale również przyczynić się może do korekcji postawy. Takich zalet nie sposób zignorować, zatem zapraszam do ćwiczeń.

reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor