fbpx

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Sylwoterapia w Chlewiskach

Sylwoterapia w Ogrodzie Medytacji w Manor House SPA Chlewiska.

Energia drzew wycisza i napełnia wewnętrznym spokojem. Zanim nadejdzie zima, warto zregenerować siły, choćby w Ogrodzie Medytacji w Manor House SPA Chlewiska. Każdy gatunek drzew ma swoją indywidualną moc i emanuje wyjątkową, charakterystyczną energią.

Ogród Medytacji to 10-hektarowy teren wokół Pałacu Odrowążów. Jest nie tylko świadkiem dziejów i losów wielu rodów szlacheckich od 1135 r., ale także miejscem, w którym odnajdziemy spokój i bliskość natury. Codzienne obowiązki i sprawy przestają tu mieć znaczenie. Dzięki starannej pielęgnacji ten okazały park jest zadbany i zachęca do spacerów. Ogród tworzą rozległe trawniki, swobodnie rozplanowane klomby, grupy drzew i krzewów o zróżnicowanych wysokościach, a także nieregularnie wijące się ścieżki. Cicho szumi woda płynąca w strumykach, delikatnie faluje tafla malowniczych stawów.

ENERGIA DRZEW
Najcenniejszymi okazami Ogrodu Medytacji są stare drzewa o szlachetnych sylwetkach, potężne dęby, kasztanowce, rozłożyste lipy, klony, czerwone buki, graby, jesiony, modrzewie. Każdy gatunek emanuje inną, szczególną i charakterystyczną dla siebie energią. Aby czerpać jak najwięcej pozytywnych właściwości, należy wybierać zdrowe drzewa, te najbardziej okazałe, o grubym pniu i dorodnych liściach. A zatem, aby naładować się pozytywną energią przed zimą, odpędzić stres i natłok codziennych spraw, wystarczy przytulić się do kory drzewa.
Dąb – przywraca witalność i poprawia koncentrację, wzmacnia psychikę. Chroni też przed zwątpieniem, zniechęceniem oraz dodaje sił.
Kasztanowiec – łagodzi stany lękowe i ułatwia zasypianie. Koi dolegliwości duszy i poprawia nastrój. Pozwala pełniej korzystać z zebranych doświadczeń oraz pobudza naturalną ciekawość świata. Korzystnie też oddziałuje na sferę uczuciową.
Lipa – energie lipy uwrażliwiają na otaczający świat i istniejące w nim inne widzialne i niewidzialne energie.
Klon – pozwala nawiązywać otwarte i szczere relacje z ludźmi, dodaje odwagi osobom pragnącym spojrzeć na siebie obiektywnie.
Buk – budzi w człowieku pogodę ducha, uwalnia od stresu. To drzewo pomaga przezwyciężyć nieśmiałość i własną słabość. Pozwala odzyskać pewność siebie i uspokaja.
Grab – usuwa lęk przed starzeniem się, pomaga uwierzyć w siebie. Podnosi odporność organizmu i ułatwia aklimatyzację.
Jesion – energie jesionu pomagają poznać i zrozumieć własne uczucia i emocje, ułatwiają ich akceptację, a co za tym idzie, również panowanie nad nimi. Znając i rozumiejąc swoje wnętrze, możemy mądrze i konsekwentnie postępować i zajmować się rozwojem duchowym.
Modrzew – energie modrzewia pozwalają oderwać się od spraw przyziemnych i spojrzeć głębiej na wszystko, co nas otacza, a tym samym wzbudzają altruizm. Pobudzają chęć do życia, wnoszą entuzjazm i zapał do działania, dodają sił i ułatwiają ich regenerację.

Manor House Chlewiska

ENERGIA ZIEMI
Ogród Medytacji to park pamiętający wiele historycznych wydarzeń i dzieje rodów szlacheckich – Odrowążów, Chlewickich, Potkańskich, Sołtyków i Platerów, które władały Chlewiskami na przestrzeni wieków. Park jest nie tylko wspaniałym miejscem odpoczynku dla rodzin i wycieczek firmowych, ale także miejscem edukacyjnym, gdzie historia łączy się z naturą tworząc pozytywnie wpływającą na otoczenie energię.
– Ogród Medytacji to idealne miejsce, które ukoi nasze zmysły i uspokoi nerwy oraz umysł zaprzątnięty codziennymi sprawami. Wszyscy goście Manor House SPA mogą korzystać z jego dobroczynnej energii bez ograniczeń. Wielu naszych gości spędza tu mnóstwo czasu na porannych spacerach, popołudniowych przechadzkach oraz w pawilonach ogrodowych, popijając wodę ze świeżą miętą zerwaną prosto z ogrodu – mówi Dorota Tokarska, dyrektor ds. marketingu w Manor House SPA Chlewiska.

KAMIENNY KRĄG MOCY
Kamienny Krąg Mocy znajduje się w leśnej części Ogrodu Medytacji. Symbolizuje on wszechświat i emanuje energią, którą możemy czerpać bez ograniczeń. Dzięki niej odnajdziemy harmonię i równowagę w życiu. Kamienny Krąg podkreśla związek człowieka z ziemią –  w dawnych czasach były to miejsca obrzędów i ceremonii, krąg symbolizował swego rodzaju ołtarz i miejsce spotkań duchowych.                                        

reklama

Społeczność

reklama
reklama

Perfect SPA Awards

Partnerzy Konkursu

logo

Redakcja
tel.: +48 886 606 054
redakcja@SPAeden.pl

Redaktor Naczelna:
Katarzyna Sołtyk
k.soltyk@semana.pl

Społeczność

© 2021 Spaeden All Rights Reserved.Design & Development by Conor